STRETNEME SA S MINISTROM

Nové vedenie ministerstva školstva pod taktovkou Petra Pellegriniho dáva najavo, že sa nemieni držať v zabehaných koľajach. Razantné zmeny, zdvihnutý prst pripravený poukázať na ďalšie nedostatky a neplechy v našom rezorte, snaha riešiť ich, dáva učiteľom nádej, že mladá krv na poste ministra by mohla znamenať cestu k zlepšeniu situácie v slovenskom školstve.

Odvaha pánovi ministrovi nechýba a tak sa rozhodol pozvať aj odborárskych nováčikov z NŠO. Mnohí ho za to určite nepochvália, no my sme radi, že mu môžeme predložiť naše ciele a navrhnúť zmeny, ktoré učiteľom pomôžu a ministerstvo nebude musieť na ne vynaložiť ani cent, prípadne bude mať priestor na plánovanie v rozpočte.

Samozrejme budeme trvať aj na splnení tých menej príjemných a určite nákladnejších cieľov a to je 6% HDP do školstva, priemerný plat učiteľa zvýšiť na úroveň 80% priemeru zarábajúceho vysokoškoláka na Slovensku.

Dňa 13. 10. 2014 o 11:00 hodine na Ministerstve školstva SR v Bratislave sa uskutoční stretnutie Predsedníctva odborovej organizácie Nové školské odbory (NŠO) s ministrom školstva Petrom Pellegrinim.

Tešíme sa na stretnutie. 

AKÉ MÁME CIELE

Advertisement

One thought on “STRETNEME SA S MINISTROM

  1. tesim sa na report zo stretnutia. ciel 21. Preplácať pracovnú neschopnosť (PN) vo výške 50% (dala by som aj viac %) prvé 3 dni, ďalších 7 dní vo výške 70% by malo byt v zakone uz davno ako samozrejmost, aspon by sa clovek necitil pri chorobe ako nepotrebny jedinec… a potom pre zamestnavatela je vyhoda to, ze zamestnanec by sa liecil doma a neprisiel by nakazit dalsich ludi, pri praci pedagoga je nenakazenie koletivu este podstatnejsie. je smutne, ze to ministerstvo nevie pochopit…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s