TAK SME TO DALI

K ministrovi sa nechodí každý deň a tak, keď tam už idete, máte určité očakávania. Očakávania majú aj ľudia za ktorých tam idete tie slová povedať, ľudia ktorí vám dôverujú, no možno aj takí, ktorí už ničomu a nikomu neveria a sú preniknutí skepsou. V našom školstve je najmä tých skeptikov veru dosť. Vedomí si svojej zodpovednosti, premýšľate, pripravujete si, čo a ako poviete, aby vaše slová mali váhu a pôsobili presvedčivo, aby sa vaše očakávania splnili.

Prvá návšteva, to je taká “oťukávačka”, nuž podľa toho teba nastaviť aj očakávania. Na prvej návšteve, dovolím si zdôrazniť slovo návšteva, nie rokovanie, na prvej návšteve sa v rozhovore bližšie spoznávate. Aj na tej ministerskej, lebo v médiách si prečítate všeličo o novom ministrovi a jeho metlách 🙂 aj o NŠO a ich vylomeninách :), no priamy kontakt je predsa len trošku iný.

V pondelok 13.10.2014 sme teda prekročili prah kancelárie ministra školstva. Privítal nás jeho hovorca pán Draxler. Rozhovorili sme sa o nízkom HDP do školstva, samozrejme o platoch, dovolenkách, nemocenskej… Zhruba po pol hodine vstúpil pán minister P.Pellegrini (fešáčisko…preletelo hlavami prítomných dám 🙂 ) a debata nabrala na otáčkach. Pán minister bol milý, ústretový, presne taký aký má byť dobrý hostiteľ. Z našich cieľov sa mu niektoré pozdávali viac, iné menej. Odzneli aj prísľuby, či a koľko z nich sa splní, ukáže čas.

Návšteva sa skončila. Revolúcia sa nekoná, zatiaľ :). Ak niekto očakával prevratné zmeny, musíme ho sklamať. Tých, ktorí zmýšľali o našej návšteve triezvo, môžeme potešiť konštatovaním, že sme boli vypočutí, že niektoré návrhy z našej strany zaujali, že dvere na ministerstve školstva sa pootvorili aj odborárskym nováčikom z NŠO.

Info z návštevy nájde aj na našej webovej stránke http://www.nso.sk , presnejšie TU.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s