NAPRIEK VŠETKÉMU

Opäť je tu…Deň učiteľov.

Sviatok by to mal byť, oslava tých, ktorí veľkou mierou prispievajú k tomu, akí ľudia vyrastú z dnešnej mladej generácie. Sviatok by to mal byť a oslava… Mnohí si aj spomenú, ocenia kvietkom, tí najvyšší aj medailou a slovami porozumenia: “Vaše povolanie patrí k najnáročnejším, vyžaduje si celého človeka a často prináša aj pocity sklamania alebo nedocenenia. Súčasne však táto vaša práca vie dať pedagógovi veľa radosti, vtedy, keď vidí zmysluplnosť svojho snaženia v podobe úspechov a dobrého rozvoja svojich žiakov,” uviedol vo svojom príhovore šéf rezortu školstva….a slovami, ktoré by mali vliať do sŕdc učiteľov nádej: “Aj na tomto mieste by som chcel opätovne vyjadriť vôľu rezortu a celej vlády napriek nie ideálnemu stavu verejných financií, ďalej zlepšovať vaše materiálne ohodnotenie aj podmienky na vašu prácu,” dodal. Videli sme, počuli sme, boli sme pri tom.

Deň učiteľov, sviatok by to mal byť, nuž nech je, oslávme ho aj napriek všetkej nepohode, nedajme sa znechutiť, no ani uspokojiť. Lebo učiteľ, nie je len slovo, ale živá bytosť, ktorá miluje svoju prácu, svojich žiakov, svoju rodinu.

My v NŠO prajeme všetkým slovenským učiteľom to isté, čo vlani, aby ste dokázali v sebe objaviť OSOBNOSTI, ktoré sa neboja pevne obhájiť svoj názor, sú vzorom pre svojich žiakov, oporou pre svojich kolegov. Prajeme vám, aby ste DENNE zažívali úctu a vďačnosť za vašu náročnú prácu, lebo vieme, že si ju zaslúžite. Sme tiež LEN UČITELIA. Sme tu pre vás.den ucitelov2015

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s