KONFERENCIA POD ZÁŠTITOU

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky udelilo morálnu podporu 2.konferencii o Mobbingu a Bossingu. Dobrá vôľa zo strany nášho ministerstva svedčí o tom, že pánovi ministrovi záleží na tom, aby vzťahy na školách boli v súlade so slušnosťou a právom na vlastný názor, ktorý môže vysloviť aj radový zamestnanec bez toho, aby sa obával o svoje miesto.

Veríme, že program konferencie zaujme účastníkov a jej závery podporia snahy zainteresovaných ustanoviť zákon, ktorý bude chrániť všetkých zamestnancov (nielen školstva) pred útokmi zo strany nadriadených a nespratných kolegov.

Ak ste sa práve v tomto momente rozhodli našu konferenciu navštíviť, pozrite si podrobnejší program a vyplňte prihlasovací formulár

2 so zastitouako sa dostať k hotelu Doprastav, na Košickej

Advertisement

2 thoughts on “KONFERENCIA POD ZÁŠTITOU

 1. Do zberu strachu som prispela svojim príspevkom, veľmi rada by som sa zúčastnila konferencie a stretla sa osobne s ľuďmi, ktorí vykonávajú tak prospešnú prácu. Žiaľ, toho času som na PN, tak že to nie je možné. Budem na Vás myslieť a držať prsty, aby sa Vaše ciele naplnili. Pozdravujem všetkých zainteresovaných kolegov a do ďalšej práce prajem veľa zdravia a síl
  . A. Lopatová

 2. Nechám Vám to na posúdenie a zamyslenie či ide o bossing a mobbing
  zo strany školstva(ministerstvo školstva-NÚCEM) na školách a učiteľoch čo organizujú medzinárodné testovanie žiakov PISA 2015 na svojich školách za Vatikánsku menu(kto by nevedel tak sa to myslí zadarmo).
  Aký je Váš názor na testovanie PISA v súvislosti s “platením učiteľov” čo sa na ňom zúčastňujú?
  Chcem Vás upozorniť na medzinárodné elektronické-testovanie PISA, ktoré prebieha na niektorých vybraných školách na Slovensku teraz v mesiaci apríl 2015 a neplatenie učiteľom za ich prácu(NÚCEM) na tomto testovaní: príprave počítačov a ich nastavení, školenia v mimopracovnom čase cez internet, príprava pred testovaním-štúdium obsiahlych materiálov, školenie administrátora,školenie IT-administrátora, príprava pomôcok, IKT miestnosti a počítačov,samotné testovanie, odovzdanie dokumentov o účasti a priebehu testovania ako aj samotných testovacích USB kľúčov po testovaní, či podávanie hlásení o doručení a kontrole došlej a odoslanej zásielky k testovaniu PISA, ide o desiatky hodín mimo svojho pracovného času.
  Na našej škole mám toto testovanie pridelené pani riaditeľkou našej školy ja ako koordinátor aj administrátor aj ako IT-administrátor.
  Čiže koplet všetko(celé testovanie PISA na škole) je na mojej zodpovednosti. Za desiatky hodín práce naviac nielen mne, ale všetkým učiteľom na Slovensku na školách, kde bude toto testovanie prebiehať či už sú vo funkcii koordinátora administrátora ako aj IT-administrátora nezaplatí štát(ministersvo školstva- NÚCEM) ani cent.
  1. To naozaj nie sú žiadne pridelené peniaze učiteľom, ktorý sa podieľajú na organizovaní medzinárodného testovania PISA na školách???
  2. Chcel by som vedieť, ako to majú riešené v iných štátoch v zahraničí s odmenou za prácu naviac pre učiteľov, keďže ide o medzinárodné testovanie PISA.

  *Poznámka: Mne to príde nefér chcieť od učiteľov prácu naviac a nezaplatiť im za ňu ani cent.
  Upozornil som vedenie školy, aby sme sa už v budúcich rokoch nezapájali do takýchto testovaní, kde nevie školstvo zaplatiť učiteľom za odvedenú prácu naviac.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s