HORÚCA JESEŇ.

Nie náhodou sa verejnosti podsúva myšlienka, že požiadavka učiteľov pod zástavou ISU je len jedna – mzdová. Rád by som pripomenúť, že požiadavky, ktoré sformulovala SKU sú tri:

 1. verejne najznámejšia –  mzdová

 2. navýšenie rozpočtu školstva o 400 miliónov na materiálne dovybavenie podvýživených škôl

 3. prehodnotenie kreditového pasystému vzdelávania učiteľov

A teraz moje osobné odpovede na anketu OZPŠaV. /Viem, že sa ma nepýtali,  nevadí….. aj tak chcem a odpovedám.

bez-nazvu_1

bez-nazvu_2

bez-nazvu_3

bez-nazvu_41

Takže tak.

Advertisement

3 thoughts on “HORÚCA JESEŇ.

 1. Priatelia, je smutné registrovať AKO SI ŠPINÍME DO VLASTNÉHO HNIEZDA pre mzdy. Náš kardinálny omyl spočíva v tom, že vôbec nie sme SUBSIDIÁRNI A PROSOCIÁLNI i KOLEGIˇALNI, pokiaľ ide o naše mzdy a platy. Menime sa na obyčajné, nehnevajte sa za úprimnosť, stádičko, či tlupu vĺčkov idúcich jeden druhému po krku. Vyargumentujem Ihneď. Skočili sme ministerským úradníkom na hru s percentami!!!! Vráťme sa k nami preferovanému modelu zvyšovania CEZ PEVNÚ SUMU PRE VŠETK7CH UČITEĽOV REGIOŠKOLSTVA. Zdôvodním mnou navrhovaný, v tomto neskorom čase KOMPROMIS: Je potrebné vybojovať ešte zvýšenie PLATOVŹCH TARÍF všetkých učiteľov REGIOŠKOLSTVA O PEVNÚ SUMU najmenej 125ečiek od 1.1.2017. Vysvetlím čo to prináša pre nás učiteľov v mzdách v porovnaní s ich výškou k 31.8.2016, čo bolo pred 5O dňami!!! V prvom rade čiastočné naplnenie podmienky z marcovej deklarácie é 25% zvýšení platov. A to cez kategóriu pedagógov, ktorý to nutne a akútne potrebujú – začínajúcich a mladých pedagógov, včítane mladých učiteľských rodím, osobitne ak obaja manželia sú pedagógmi regioškolstva!!! Počítajme spolu 6% dal Kažimír od 1.9, takže začínajúci má už asi 600ečiek. Ďalších 125e zo sumy 600e značí- prepočítaj -20,83%. Takže zvýšenie začínajúcim o 26,83% oproti 31.8.16 od 1.1.2017. Dôstojné? Asi áno! A najtarší harcovníci ako ja s hrubým platov bez pohyblivých zložiek 1150ečiek k 31.8.2016? Znovu overte prepočet. 1250:115=10%87%+6% od Kažimíra=16,87% od 1.1.17, teda v priebehu celého kalendárneho roku. A potom môže, s tejto vybojovanej podstatne vyššej tarify pre každého, osobitne pre mladých sa trikrát po 6% od 1.1. 18;1í i 20 smelo zvyšovať v rámci dohôd.
  Od 1.1.2020 bude plat zda začínajúceho garantovaná na úrovni 855,50ečiek a mńa-starého capa=1428,5e
  Toto je schodný model. RNDr.PaedDr.ThMgr. Ivan Olejár – t.č. nezamestnaný učiteľ – vraj rebel…

  • Prepáčte chyby a vynechané písmenká zmysluplne dopĺňajte – vďaka – Iv oli Vidíte, že ide o výraznejšie zvýšenie. Nedajme sa opiť rožkom priaznivejšou zmenou termínov od 1.9. kalendárnych rokov. To je len kozmetická úprava. Na jednaniach žiadajme Plavčana aby predložil kalkuláciu investície každého eura VÝLUČNE DO ŠKOLSTVA -z Kažimírom navyše pridelených asi 290.miliónov ečiek. Je to obrovský balík. Verím, že ho nezhltne ANI ZMOS, ktorý sťa trójsky kôň nenažranec-sa hlási najmenej o peniaze z vnútra vo výške vyše 80.000miliónov, ANI výstavba futbalového štadiónu pre repre SR!!!! Preto Plavčan musí pred ratrifikáciou dohôd o mzdách v roku 2017 -podrobne predložiť na čo a koho pôjde balík 290-tich miliónov!

   • Už som to pred chvíľkou potvrdzoval. Ivan Olejár. V´daka za dôveru možnosti zverejnenia modelu zvyšovania taríf na rok 2017 o pevnú sumu 125ečiek pre všetkých pedagógov regioškolstva od 1.1.2017. Iv oli I s vysvetlením priaznivých dôsledkov navrhovaného modelu pre nás do roku 2020 včítane! Mám kopec času na úvahy., SOM totiž – tretí mesiac nezamestnaný učiteľ, vyše roka pred dôchodkom- obeť hyenizmu Ondeka:

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s