BUDÚCNOSŤ JE V NAŠICH DEŤOCH

Slová z nadpisu zazneli z úst predsedu NŠO Ľudovíta Sebelédiho počas konfrontácie s predsedom OZPŠaV pánom Ondekom v relácii Slovenského rozhlasu “Z prvej ruky.” Práve o budúcnosti našich detí sa rozhoduje v týchto dňoch. Štrajková pohotovosť slovenských učiteľov rastie z minúty na minútu, napriek tomu, že mnohých ešte zhrýzajú pochybnosti a neistota živená občasnými útokmi z pera, či úst neprajníkov.

Školstvu dnes rozumie každý, veď kto už len nedral nohavice v školských laviciach pekných pár rokov. To, že pohľad z lavice je diametrálne odlišný od reality za katedrou, je pre najväčších mudrlantov vedľajšie. O to viac zamrzí, ak pochybnosti vyjadria ľudia, ktorí by mali stáť na strane učiteľov a tvrdo za nich bojovať, najmä ak je to v ich náplni práce. No nič nie je čiernobiele. A tak keď predseda OZPŠ aV povie, že svojim členom nemôže zakázať štrajkovať, keďže je to ich ústavné právo, verme mu. Veď aj odborári sú len učitelia.

Pozrite si argumenty oboch odborárskych predsedov.

Všetko ku štrajku učiteľov nájdete na stránke isu.sk

Videá ktorými učiteľov podporujú osobnosti a členovia štrajkového výboru: https://www.youtube.com/channel/UCj0iPtfmb9gnDtTTeoaG3_w

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s